Bolagsdata i samarbete med Dun & Bradstreet
Med verifierad affärsdata fattar du smartare beslut. Ta reda på hur.
Aktiebolaget ska bedriva elinstallationer, VVS-arbeten, fastighetsskötsel,byggnadsmålning samt plåt och smidesarbeten och byggnadsarbeten och därmed förenlig verksamhet.
| 2025-08* | 2024-08* | 2023-08* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 14 999 | 15 308 | 74 383 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | -1 416 | -8 516 | 6 718 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | -1 392 | -8 524 | 6 671 |
| Årets resultat (tkr) | -1 392 | -1 826 | 3 925 |
| Summa tillgångar (tkr) | 11 134 | 14 419 | 32 714 |
| Antal anställda | 7 | 7 | 16 |
Undvik osäkra affärer – ta reda på företagets kreditvärdighet innan du går vidare. Bara 3 % av Sveriges aktiebolag har högsta kreditvärdighet.
Få tillgång till detaljerade kreditupplysningar som visar betalningsförmåga, riskklass, betalningshistorik och mycket mer. Perfekt för dig som:
Vad du får reda på:
Ta en kreditupplysning på detta företag
Prova Dun & Bradstreets kreditupplysningar gratis i 30 dagar| 2025-08* | 2024-08* | 2023-08* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 14 999 | 15 308 | 74 383 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | -1 416 | -8 516 | 6 718 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | -1 392 | -8 524 | 6 671 |
| Årets resultat (tkr) | -1 392 | -1 826 | 3 925 |
| TILLGÅNGAR | 2025-08* | 2024-08* | 2023-08* |
|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar (tkr) | 2 751 | 4 357 | 4 010 |
| Omsättningstillgångar (tkr) | 8 383 | 10 062 | 28 704 |
| Tillgångar (tkr) | 11 134 | 14 419 | 32 714 |
| SKULDER, EGET KAPITAL OCH AVSÄTTNINGAR | 2025-08* | 2024-08* | 2023-08* |
|---|---|---|---|
| Eget kapital (tkr) | 8 735 | 10 127 | 11 953 |
| Obeskattade reserver (tkr) | 6 698 | ||
| Avsättningar (tkr) | |||
| Långfristiga skulder (tkr) | 555 | 919 | 1 007 |
| Kortfristiga skulder (tkr) | 1 844 | 3 373 | 13 056 |
| Skulder och eget kapital (tkr) | 11 134 | 14 419 | 32 714 |
| 2025-08* | 2024-08* | 2023-08* | |
|---|---|---|---|
| Löner till styrelse & VD (tkr) | |||
| Varav tantiem till styrelse & VD (tkr) | |||
| Löner till övriga anställda (tkr) | |||
| Varav resultatlön till övriga anställda (tkr) | |||
| Sociala kostnader (tkr) | |||
| Utdelning till aktieägare (tkr) |
| 2025-08* | 2024-08* | 2023-08* | |
|---|---|---|---|
| Antal anställda | 7 | 7 | 16 |
| Omsättning per anställd (tkr) | 2 143 | 2 187 | 4 649 |
| Personalkostnader per anställd (tkr) | |||
| Vinstmarginal | -9.4% | -55.6% | 9.0% |
| Soliditet | 78.5% | 70.2% | 51.3% |
| Kassalikviditet | 313.6% | 235.0% | 206.3% |
Team G El & Vvs AB är koncernmoderbolag i en koncern bestående av 2 bolag. Koncernstrukturen baseras på uppgifter från 2025-08.
Aktiebolaget ska bedriva elinstallationer, VVS-arbeten, fastighetsskötsel,byggnadsmålning samt plåt och smidesarbeten och byggnadsarbeten och därmed förenlig verksamhet.